Hakkımızda

MİMSAN İTHALAT İHRACAT KONVEYÖR BANT ve KAYIŞ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. kurulduğu 1997 yılından bu yana; gerek son kullanıcılara, gerekse OEM firmalarına kaliteli ürün ve uygun fiyat politikası ile makine yedek parça hizmeti vermektedir.

40 yılı aşkın mekanik deneyimi ile sektörün öncü kuruluşlarından olan firmamızın iştigal konusu; genel taşıma amaçlı konveyör bantlar, konveyör sistem ekipmanları, konveyör tel bantları, silindir sargılar, yuvarlak kayışlar, modüler bantlar, kayışlar ve bilumum yardımcı elemanların satış ve pazarlama faaliyetlerinin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda yürütmek olan, yüzde yüz yerli sermayeli bir şirkettir. Global pazarda güvenilir ve kaliteli üretim yapan tedarikçi firmalarla yapılan işbirlikleri ile ürün tedariği, satış sonrası hizmet ve teknik desteği de sağlayarak son kullanıcı ve OEM firmalarının çözüm ortağı olma bilinci içinde hareket etmektedir.

PLAST LINK® markamızla kendi imalatımız olan modüler bantlar ve ekipmanlarla iç ve dış piyasada belirli sektörlere en iyi hizmeti götürmenin ve bu başarıya öncülük etmenin de haklı gururunu tüm paydaşlarımızla yaşamaktayız. Toplamda 12.000 m²’ yi bulan entegre üretim tesislerinde Konveyör Sistemleri, Modüler Bantlar, Konveyör Ekipmanları, Bant ve Kayış üretimlerini, Teknik ekibi ve AR-GE departmanının katkıları ile gerçekleştirerek kalite bütünlüğünü ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemleri standardı ile tescillemiştir.


Tarihçe


Vizyon

Katma değeri yüksek ürün ve servisleri sağlama başarısını sürdürmek. Bu sayede dünyanın her ülkesinde, hem OEM’lerin hem de son kullanıcıların, ilk tercihi olmak ve bir Türk markası olarak ihracatta ilk 500 şirket arasında yer alarak; küresel makine yedek parça pazarında lider markalardan biri olmak.


Misyon

Müşteri odaklı yaklaşımımız ile beklentileri karşılamak. Modern ve ileri teknoloji kullanarak kaliteli ürünler ve servisler sunmak. Yasal yükümlülükleri yerine getirerek, etik değerlere saygı duymak. Devamlı gelişen ve öğrenen organizasyon yapısı ile çalışanlarının yetkinliğini sürekli artırarak sosyal ve ekonomik gelişime katkı sağlamak. Yenilikçi AR-GE yaklaşımı ile farklı ve güvenilir aynı zamanda uygun fiyat politikası ile sektöre ulaşılabilir ürünler sunmak. İşletmenin stratejik ve etik yönetimini sağlayarak, firmamızı nesiller boyu sürecek köklü bir geleceğe hazırlamak.


Değerlerimiz

Güvenİrlİlİk

Uluslararası standartlara uygun güvenilir ürünler üretiriz. Temsil ettiğimiz markalar ve kendi oluşturduğumuz markalarımız güvenilirliğin simgesidir.

Kalİte OdaklI Üretİm

Müşterimizin yüksek beklentilerini karşılamak amacıyla Avrupa Standartlarında, kaliteli ürünler üretmek için, gerekli teknolojik ve sistematik yenilikleri takip edip uygularız.

Süreklİ Gelİşİm

Sürekli gelişim yaklaşımı ile küresel gelişimleri izleriz. Teknolojiyi takip ederek, ürün ve üretim tekniklerimizi geliştiririz.

Çevreye Duyarlılık

İnsana ve doğaya karşı duyarlıyız. Bu duyarlılık doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alırız. Sosyal projeler geliştiririz.


Üretim ve AR-GE

Firmamız toplamda 12.000 m2’yi bulan bütünleşmiş üretim tesislerinde Konveyör, Modüler Bant, Konveyör Ekipmanları, Bant ve Kayış üretimlerini gerçekleştirmektedir. Modüler Bant ve Tamamlayıcı Ürünlerin üretimini, 2.500 m2’lik kapalı alanda, Kalite Yönetim Sistemleri doğrultusunda, üretim teknolojisindeki çağdaş yaklaşımla ileri teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Firmamız bünyesinde istihdam edilen Yüksek Mühendis, Mühendis ve Teknik Eleman kadrosu ile gereksinimden, sonuca kadar sistematik temelleri kullanarak; hem çalışanlarımızın hem de firma kültürümüzün bilgi seviyesini arttırır. AR-GE faaliyetlerimizin hepsinde; Temel Araştırma, Uygulamalı Araştırma ve Deneysel Gelişim aktiviteleri sırası ile uygulanarak, sistematik bir şekilde kayıt altına alınır.


Kalite

Kalİte Yaklaşımımız

Firmamızın ürünleri; Amerika ve Avrupa'dan ithal edilen FDA ve AB mevzuatına uygun pigmentler ve hammaddelerle üretilmektedir. Üretimde kullanılan hammadde ve ambalaj malzemeleri teknolojik cihazlarla donatılmış laboratuvarlarda fiziksel ve kimyasal olarak test edilmektedir. Kalite Departmanımız, üretim esnasında ve bitmiş ürün örneklerini kontrol ederek, dâhili kalite kontrolünü gerçekleştir. Üretilmiş ürünün harici kalite kontrolleri TÜBİTAK ve KOSGEB onaylı laboratuvarlarda gerçekleştirilir. Sürekli gelişim yaklaşımı ile ürün geliştirme faaliyetleri, kendi bünyesinde bulunan özel AR-GE merkezinde, konusunda uzman kadrosu ile gerçekleştirilmektedir.

Kalİte Polİtİkamız

Uluslararası yasa ve yönetmeliklerine uygun, güvenilir ve müşteri beklentilerini karşılayan ürünler geliştiririz. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kurallarına uyarak kaliteli ürünler üretiriz ve gelişimin sürekli bir faaliyet olduğu bilinci ile sistemimizi gözden geçirerek iyileştiririz. Tüm Paydaşlarımızla (müşteri, çalışan, tedarikçi, toplum) onların ihtiyaçlarını ele alarak ve tam katılımlarını sağlayarak karşılıklı yarara dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız. Kalite Politikamızın benimsenmesi ve uygulamaya yansıması için sürekli eğitimler yapar ve eğitimleri değerlendiririz.